Краєзнавство

Постолюк П.І.  З історії населених пунктів Мануйлівської сільської ради Маловисківського району Кіровоградської області (Історична розвідка) 
(третя редакція, виправлена та доповнена  2018 р.)
 З часу першої публікації історичної розвідки в 2016 р. мені вдалося побачити багато цікавих нових відомостей про минуле Мануйлівки та Лутківки. Висловлюю слова подяки усім, хто надав допомогу автору в уточненні та доповненні місцевої історії.  Сподіваюся, що дана редакція буде більш інформативною та цікавою для читача.
З повагою  Постолюк Петро Іванович


10.08.2018 р.

З першою частиною моєї роботи можна познайомитись за даним посиланням : 
П. ПОСТОЛЮК З ІСТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ МАНУЙЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ МАЛОВИСКІВСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ІСТОРИЧНА РОЗВІДКА) Частина перша: від найдавніших часів до 1917 – го року (третя редакція, доповнена, виправлена)

З другою  частиною моєї роботи можна познайомитись за даним посиланням :
П. ПОСТОЛЮК З ІСТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ МАНУЙЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ МАЛОВИСКІВСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ІСТОРИЧНА РОЗВІДКА) Частина ІІ. 1917-2018 рр. (третя редакція, доповнена, виправлена)

Постолюк П.І.  З історії населених пунктів Мануйлівської сільської ради Маловисківського району Кіровоградської області (Історична розвідка) 

   В 1994 році доля привела мене, тоді молодого вчителя історії, в Мануйлівську школу, що в Маловисківському районі Кіровоградщини. З того часу ось уже більше 20 - ти років разом з місцевими школярами ми вивчаємо славне минуле нашої Вітчизни, рідного краю. Тут я познайомився з привітними, працьовитими, мудрими і добрими людьми – працівниками моєї школи, жителями сіл Мануйлівка та Лутківка, чиї діти навчалися в закладі.  
   У розповідях місцевих людей, не чисельних документах поставало переді мною цікаве, славне і драматичне минуле цього мальовничого куточка України. Та було трохи прикро, що місцеві діти, молодь не мали можливості  прочитати щось про історію свого села. Тому  разом з учнями школи ми розпочали кропітку роботу по збиранню джерел, літератури з  місцевої історії. Записували спогади старожилів, перекази очевидців подій, збирали старожитності,  фото  та документи. В 2001 році в школі було створено невеличку історико – краєзнавчу експозицію, яка завжди пробуджувала жвавий інтерес мануйлівських школярів до рідної історії.
   Увесь цей час я намагався, на основі доступних джерел та принципів сучасного історичного краєзнавства, написати коротеньку історію населених пунктів Мануйлівської сільської ради. Тим більше, що такі спроби робили й інші учителі Мануйлівської школи в 60-70- х роках 20 ст. Але завершити цю роботу чи довести її до належного науково-методичного рівня через ряд об’єктивних причин мені ніяк не вдається, вона існує у вигляді «постійного рукопису».  З іншого боку, як і раніше, прочитати школярам про минуле Мануйлівки, Лутківки практично немає що. 
   Тому я вирішив оприлюднити власну роботу в сучасному, досить незавершеному стані, в мережі Інтернет. Розумію, що дана робота про минуле сіл Мануйлівка та Лутківка має багато недоліків: тут мало архівних матеріалів, забагато авторських припущень, є недостатньо перевірені факти, мовні помилки, неналежно оформлені посилання і т.д. Але, можливо, читачі  побачить дану роботу і матимуть  до неї слушні зауваження, вийдуть з автором  на зв’язок та допоможуть у ліквідації «білих плям» місцевої історії.
З повагою Постолюк Петро Іванович
27.03.2016 р.

З першою частиною моєї роботи можна познайомитись за даним посиланням :
Постолюк П. З ІСТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ МАНУЙЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ МАЛОВИСКІВСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ (історична розвідка) ч.1 до 1917 р

З другою  частиною моєї роботи можна познайомитись за даним посиланням :
П.І.Постолюк.  З історії населених пунктів Мануйлівської сільської ради Маловисківського району Кіровоградської області (історична розвідка). Частина 2.1917 - 2016 рр.


Публікації автора: 
П.Постолюк Мануйлівка: погляд через віки ( "Маловисківські вісті", №57, 25 липня 2018 р.)

Постолюк П. Лутківка: мальовниче село з історичними несподіванками ( "Маловисківські вісті", № 59, 1 серпня 2018 р.)

Постолюк П. Граф Казимир Мархотський. Спроба начерку історичного портрету місцевого землевласника початку 20 століття  ( Публікація: "Маловисківські вісті", №61, 7 серпня 2019 р.)

Постолюк П. Лутківка і Лутковські: поєднані історією ( Публікація: "Маловисківські вісті" , №  , 2020 р)До Вашої уваги - конкурсні роботи учнів  Мануйлівського НВК - учасників учнівських районних історико- краєзнавчих конференцій учнівської  молоді, районних, всеукраїнських конкурсів різних років (керівник Постолюк П.І.):
Гурток "Кіровоградщина . Історія рідного краю" (БДЮТ Маловисківсього РВО) , що діяв в 2016-17 н.р. на базі Мануйлівського НВК , презентує звіт про свою роботу.


До Вашої уваги - презентація роботи гуртка "Кіровоградщина: історія рідного краю" ( керівник Постолюк П.І.) Мануйлівського НВК в 2013-2014 н.р.
Переглянути презентацію можна за цим посиланням:
https://docs.google.com/presentation/d/1SINVQIT3elg9-fQKmFIi5MJO_Br57IEOGx1Ih6sCNUc/pub?start=false&loop=false&delayms=3000


До Вашої уваги - мультимедійна презентація для проведення з учнями  заочної екскурсії "До витоків рідної Малої Висі".
Переглянути презентацію можна за даним посиланням:

https://docs.google.com/presentation/d/1hHH1thjg-Xz8yDNcDTg-FmqzFxnxqVRFW4DbFJ-ghcI/pub?start=true&loop=false&delayms=3000


 Готуємось до 4-ї районної краєзнавчої конференції учнівської молоді «Участь жителів Маловисківщини у подіях Другої світової "

Відповідно наказу начальника відділу освіти Маловисківської райдержадміністрації № 272 від 03.09.2014 року «Про структуру та організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2014-2015 навчальному році» та наказу №89 від 20.03.2015 року з метою вдосконалення патріотичного та громадянського виховання підростаючого покоління, залучення молоді до активної діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини, історії рідного краю, ознайомлення з видатними людьми Маловисківщини,  29 квітня 2015 р. проводитиметься ІV районна краєзнавча конференція учнівської молоді «Участь жителів Маловисківщини у подіях Другої світової ".
Вже традиційно гуртківці Мануйлівського НВК беруть активну участь в роботі таких конференцій і презентують власні краєзнавчі дослідження.
З особливостями проведення конференції можна познайомитися на блозі за цим посиланням:
http://konf2015.blogspot.com
29.03.2015.  


Історія рідного краю - під ногами


З вересня 2015 року в Мануйлівському НВК діє історико - краєзнавчий гурток "Кіровоградщина. Історія рідного краю" ( кер. Постолюк П.І.) На перших заняттях гуртківці мали можливість безпосередньо зайнятися пошуком речових джерел з місцевої історії. Цікаво пройшли змагання між двома командами з підбірної археології. На полі, що поруч зі школою, гуртківці намагалися знайти будь-які артефакти, зроблені людьми в минулому. Зі здивуванням вони підмітили, що прямо під ногами лежать шматки кераміки, гільзи часів війни 1941-45 рр., залишки металевих знарядь праці тощо. Саме такими методами підбірної археології раніше колекція шкільного музею поповнилась кам'яними сокирами доби бронзи, нуклеусами палеоліту, бронзовими наконечниками списа тощо.
Постолюк П.І.    18.10.2015 р.
Гуртківці доглядають за братською могилою в Мануйлівці
Члени гуртка "Кіровоградщина .Історія рідного краю" ( кер. Постолюк П.І.) на заняттях вивчають минуле Кіровоградщини та Маловисківщини, освоюють прийоми та методи краєзнавчої та пошукової роботи. Та ще вважають за свій обов'язок доглядати за братською могилою радянських воїнів в с. Мануйлівка, адже тут спочивають солдати, які віддали життя за вигнання окупантів з України, за нашу свободу. Тож коли дозволяє погода , вихованці гуртка залюбки прибирають біля цього священного місця.

Постолюк П.І., 29.10.2015 

1 коментар:

  1. А чи не знайдеться у вас більше інформації про цього більшовицького ватажка Костянтина Дорохтея? Хто були його батьки?

    ВідповістиВидалити