Краєзнавство


Постолюк П.І.  З історії населених пунктів Мануйлівської сільської ради Маловисківського району Кіровоградської області (Історична розвідка) 

   В 1994 році доля привела мене, тоді молодого вчителя історії, в Мануйлівську школу, що в Маловисківському районі Кіровоградщини. З того часу ось уже більше 20 - ти років разом з місцевими школярами ми вивчаємо славне минуле нашої Вітчизни, рідного краю. Тут я познайомився з привітними, працьовитими, мудрими і добрими людьми – працівниками моєї школи, жителями сіл Мануйлівка та Лутківка, чиї діти навчалися в закладі.  
   У розповідях місцевих людей, не чисельних документах поставало переді мною цікаве, славне і драматичне минуле цього мальовничого куточка України. Та було трохи прикро, що місцеві діти, молодь не мали можливості  прочитати щось про історію свого села. Тому  разом з учнями школи ми розпочали кропітку роботу по збиранню джерел, літератури з  місцевої історії. Записували спогади старожилів, перекази очевидців подій, збирали старожитності,  фото  та документи. В 2001 році в школі було створено невеличку історико – краєзнавчу експозицію, яка завжди пробуджувала жвавий інтерес мануйлівських школярів до рідної історії.
   Увесь цей час я намагався, на основі доступних джерел та принципів сучасного історичного краєзнавства, написати коротеньку історію населених пунктів Мануйлівської сільської ради. Тим більше, що такі спроби робили й інші учителі Мануйлівської школи в 60-70- х роках 20 ст. Але завершити цю роботу чи довести її до належного науково-методичного рівня через ряд об’єктивних причин мені ніяк не вдається, вона існує у вигляді «постійного рукопису».  З іншого боку, як і раніше, прочитати школярам про минуле Мануйлівки, Лутківки практично немає що. 
   Тому я вирішив оприлюднити власну роботу в сучасному, досить незавершеному стані, в мережі Інтернет. Розумію, що дана робота про минуле сіл Мануйлівка та Лутківка має багато недоліків: тут мало архівних матеріалів, забагато авторських припущень, є недостатньо перевірені факти, мовні помилки, неналежно оформлені посилання і т.д. Але, можливо, читачі  побачить дану роботу і матимуть  до неї слушні зауваження, вийдуть з автором  на зв’язок та допоможуть у ліквідації «білих плям» місцевої історії.
З повагою  Постолюк Петро Іванович
27.03.2016 р.


Постолюк П.І.  З історії населених пунктів Мануйлівської сільської ради Маловисківського району Кіровоградської області (Історична розвідка) 
(третя редакція, виправлена та доповнена  2018 р.)
 З часу першої публікації історичної розвідки в 2016 р. мені вдалося побачити багато цікавих нових відомостей про минуле Мануйлівки та Лутківки. Висловлюю слова подяки усім, хто надав допомогу автору в уточненні та доповненні місцевої історії.  Сподіваюся, що дана редакція буде більш інформативною та цікавою для читача.
З повагою  Постолюк Петро Іванович


10.08.2018 р.

З першою частиною моєї роботи можна познайомитись за даним посиланням : 
П. ПОСТОЛЮК З ІСТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ МАНУЙЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ МАЛОВИСКІВСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ІСТОРИЧНА РОЗВІДКА) Частина перша: від найдавніших часів до 1917 – го року (третя редакція, доповнена, виправлена)

З другою  частиною моєї роботи можна познайомитись за даним посиланням :
П. ПОСТОЛЮК З ІСТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ МАНУЙЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ МАЛОВИСКІВСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ІСТОРИЧНА РОЗВІДКА) Частина ІІ. 1917-2018 рр. (третя редакція, доповнена, виправлена)
(тут можна познайомитись з першою редакцією рукопису моєї роботи, опублікованої на цьому блозі в березні 2016 р.) 
З першою частиною моєї роботи можна познайомитись за даним посиланням :
Постолюк П. З ІСТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ МАНУЙЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ МАЛОВИСКІВСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ (історична розвідка) ч.1 до 1917 р
З другою  частиною моєї роботи можна познайомитись за даним посиланням :
П.І.Постолюк.  З історії населених пунктів Мануйлівської сільської ради Маловисківського району Кіровоградської області (історична розвідка). Частина 2.1917 - 2016 рр.Публікації автора в друкованих засобах масової інформації: 

П.Постолюк Мануйлівка: погляд через віки ( "Маловисківські вісті", №57, 25 липня 2018 р.)

Постолюк П. Лутківка: мальовниче село з історичними несподіванками ( "Маловисківські вісті", № 59, 1 серпня 2018 р.)

Постолюк П. Граф Казимир Мархотський. Спроба начерку історичного портрету місцевого землевласника початку 20 століття  (Публікація: "Маловисківські вісті", №61, 7 серпня 2019 р.)

Постолюк П. Лутківка і Лутковські: поєднані історією ( Публікація: "Маловисківські вісті" , №  , 2020 р)До Вашої уваги - конкурсні роботи учнів  Мануйлівського НВК - учасників учнівських районних історико- краєзнавчих конференцій учнівської  молоді, районних, всеукраїнських конкурсів різних років (керівник Постолюк П.І.):До вашої уваги - короткий звіт про роботу гуртка "Кіровоградщина. Історія рідного краю" в І семестрі 2022-23 н.р. 
 Гурток "Кіровоградщина . Історія рідного краю" (БДЮТ Маловисківсього РВО) , що діяв в 2016-17 н.р. на базі Мануйлівського НВК , презентує звіт про свою роботу.


До Вашої уваги - презентація роботи гуртка "Кіровоградщина: історія рідного краю" ( керівник Постолюк П.І.) Мануйлівського НВК в 2013-2014 н.р.
Переглянути презентацію можна за цим посиланням:
https://docs.google.com/presentation/d/1SINVQIT3elg9-fQKmFIi5MJO_Br57IEOGx1Ih6sCNUc/pub?start=false&loop=false&delayms=3000


До Вашої уваги - мультимедійна презентація для проведення з учнями  заочної екскурсії "До витоків рідної Малої Висі".
Переглянути презентацію можна за даним посиланням:

https://docs.google.com/presentation/d/1hHH1thjg-Xz8yDNcDTg-FmqzFxnxqVRFW4DbFJ-ghcI/pub?start=true&loop=false&delayms=30001 коментар:

  1. А чи не знайдеться у вас більше інформації про цього більшовицького ватажка Костянтина Дорохтея? Хто були його батьки?

    ВідповістиВидалити